Format: 123-456-7890

סגירת מרפסת

סגירת מרפסת – כל סוגי הסגירה

מי מאיתנו לא בדק לפחות פעם אחת כיצד יוכל לבצע סגירת מרפסת שבביתו ולו סגירה חלקית. סגירת מרפסת נובעת ממגוון סיבות ובעיקר מהצורך להתמגן מפני פגעי מזג האוויר, גשם ושמש כאחד וגם למנוע חדירת אבק ולכלוך.

סגירת מרפסת יכולה להתבצע באמצעות מספר אופנים ושיטות הכול לפי הדרישה והצורך. ניתן לסגור את המרפסת באופן מלא וניתן לעשות את זה בצורה חלקית. ניתן לעשות זאת באמצעות סגירות זולות וארעיות ובאמצעות סגירות קבועות ויקרות.

במאמר זה נציג את השיטות העיקריות לסגירת מרפסת ונחדד עבור מי מתאימה כל שיטה ושיטה. ננסה גם להבין מדוע לעיתים סגירת מרפסת הוא הדבר המתבקש וכיצד ניתן להתגבר על רוחות, גשמים וימים לוהטים בחודשי הקיץ.

מרפסת סגורה
מרפסת סגורה

מדוע שנרצה לסגור את המרפסת

אמנם מרפסת מעלה באופן טבעי מחשבות על רוח נעימה, בריזה מן הים וצפייה בירח מלא. יחד עם זאת, לעיתים מיקומה של המרפסת ונתוניה אינם מאפשרים שימוש בה תקופות ארוכות במהלך חודשי השנה.

מרפסת הממוקמת באזור פתוח  תהיה חשופה חודשים ארוכים בשנה לרוחות עזות שלא רק שימנעו ישיבה בה אלא אפילו יכולות להוות סכנה לחפצים הנמצאים בתוכה. כבנוסף, במרפסת החשופה כולה לכיפת השמיים לא ניתן יהיה לעשות שימוש בחודשים הגשומים וגם בחודשים החמים.

סיבות נוספות לסגירת מרפסת נובעות מהצורך בהוספת חדר כתוצאה מהגדלת המשפחה או רצון להימנע מאבק ולכלוך המגיעים מהמרחב הציבורי.

סוגי סגירות למרפסת

 • סגירה קבועה ומלאה למרפסת – סגירה זו היא למעשה הפיכת המרפסת למעין חדר נוסף בבית. בדרך כלל סגירה כזו תעשה באמצעות פאנל מבודד שימנע חדירת קור וחום לחלל המרפסת. בתוך פנים חלל המרפסת, ניתן לצפות את הפאנל בקירות גבס כך שהסגירה תעניק למרפסת תחושה אמיתית של חדר מגורים.

סגירה זו תתאים לרוב למשפחות ברוכות ילדים המעוניינות להסב את המרפסת לחדר שינה. סגירה כזאת תתאים אף לאנשים שאינם רואים במרפסת ערך עליון ומעדיפים להסבה למחסן או חדר אפסון.

ניתן לתכנן את הסגירה הקבועה כך שקירות המרפסת ישמשו כחלונות ובאופן זה ניתן יהיה בחודשים הנעימים להעניק לה תחושה של מרפסת למרות שהיא הוסבה לחדר מגורים. תשומת ליבכם כי סגירה כזו אינה אופציה זולה שככל הנראה דורשת היתרי בניה.

 • סגירה קבועה – גג המרפסת – סגירה זו מתאימה למרפסות הנמצאות תחת כיפת השמיים. לרוב סגירה זו תעשה באמצעות גג רעפים או פח (איסכורית) ותאפשר ישיבה במרפסת במהלך כל ימות השנה. גג איסכורית הינו אופציה זולה הרבה יותר מגג רעפים אך לאלה שמחפשים יופי בהחלט גג רעפים הוא האופציה המתאימה יותר. ייתכן וגם כאן ידרשו היתרי בניה.  

 • סגירה ארעית – גג המרפסת – סגירה זו לרוב תתבצע באמצעים זולים ופשוטים כגון יריעת ברזנט, יוטה, סוגי בדים שונים וכו'. סגירה כזו תתאים יותר לחודשי הקיץ ופחות לחורף והבלאי שלה גבוה הרבה יותר מסגירה קבועה. אופציה זו מתאימה לחסכנים שבנינו ואלה שמעדיפים להשקיע פחות במרפסת שלהם.

 • סגירת מרפסת זכוכית – סגירה זו פירושה התקנת קירות עשויות מזכוכית כך מצד אחד ניתן יהיה לשמור על הרעיון שעומד מאחורי המרפסת אבל מצד שני למנוע חדירה של גשמים ורוח. סגירה כזו תדרוש לרוב היתרי בניה, תחזוקה גבוה (בעיקר ניקיון) ועלויות התקנה גבוהות.

לקריאה נוספת לחצו על סגירת מרפסת זכוכית

 • סגירת מרפסתמסכי גלילה – שיטה זו הינה שיטה קלה לתפעול ומטרתה לשמור על צביון המרפסת. בשיטה זו ניתן לגלול את הבד מעלה ומטה כך שנוכחותו בחלל המרפסת בקושי יהיה מורגש.

 • סגירות חורף – קיימות מספר אפשרויות לסגירת חורף כאשר הרעיון העומד מאחוריהן הוא הצורך במיגון מפני הגשם אך בד בבד הימנעות מפגיעה בשימוש המרפסת. ניתן למצוא את שיטת הסגירה מרקיזה וגם את הסגירה באמצעות בד שמשונית או את הסוכך הקבוע. המשותף לכל אפשרויות אלו הוא סגירת חורף ורצון לשמור על המרפסת יבשה.

לקריאה נוספת לחצו על סגירת מרפסת לחורף.

מרפסת סגורה וגם עם מסכי גלילה
מרפסת סגורה וגם עם מסכי גלילה (השניה מלמעלה)

סגירת מרפסת, הרעיון שמאחורי

החלטתם שאתם רוצים לסגור את המרפסת שלכם, אל תמהרו לבחור בשיטת סגירה לפני שתבדקו טוב טוב כיצד היא תענה על הצרכים שלכם. קיימות עשרות שיטות סגירה למרפסת וכל אחת מתאימה באופן שונה לצרכי דיירי הבית ולמיקומה של המרפסת ונתוניה.

בטרם תבחרו בשיטת סגירה למרפסת דאגו לבחון היטב את רמת השימוש שלכם בה, מה הרצונות שלכם ממנה ואיך תרצו לראות אותה בסיום הסגירה. במקרים מסוימים, לאחר חשיבה שנייה אולי תגיעו למסקנה שבכלל לא כדאי לסגור את המרפסת או לחילופין תמצאו שהשיטה שחשבתם עליה לא תואמת לצרכים שלכם.

זכרו – מרפסת היא חלק חשוב בבית המגורים שלכם והיא דורשת חשיבה והשקעה לא פחות מחלקים אחרים בבית כגון מטבח או חדר שינה. עם קצת רצון והשקעה תהפכו את המרפסת שלכם לדבר המזמין ביותר בבית.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

לשאלות על סגירה או עיצוב מרפסת

אהבת - אשמח לשיתוף

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
ויקטוריה צ'רנוגלז

ויקטוריה צ'רנוגלז

בין עיסוקי הרבים כמו: בניית נכסים דיגיטליים, כתיבת תוכן פיננסי והשקעה בנדל"ן חייבת את הפינה השקטה שלי - המרפסת!

אותה ניתן לשנות, לרהט, לעצב ולהתאים לצרכים המשתנים שלנו על פי עונות השנה או בני משפחה המתווספים וגדלים.

החלטתי להקים אתר בו ניתן להתעדכן בטרנדים, טיפים וריהוט שישפר את המרפסת שלך.

למטה ניתן להשאיר את התגובה שלך

תגובות אחרונות

  לייעוץ עם איש מקצוע

  בעל עסק - בתחילת דרכך? רוצה להצליח בעסק?
  העסק חייב לצמוח!

  צמיחה = יותר הכנסה
  יותר הכנסה  – סיכוי לגידול ברווחים
  רוצה להבין איך נוכחות באינטרנט יוצרת צמיחה בעסק?