Format: 123-456-7890

עיצוב המרפסת שלך

בשונה מעיצוב דירה, עיצוב מרפסת דורש מחשבה, תכנון ולעיתים גם חשיבה מחוץ לקופסה. מרפסת היא החלק החשוב ביותר בבית המגורים ומשמש מפגש לאירועים משפחתיים או אפילו סתם אתנחתא קלה בסוף היום תחת כיפת השמיים.

היות והמרפסת הינה החלק המפנק בדירה אין ספק שנדרש זמן והבנה איך לעצבה אותה נכון בהתאם לנתונים וממדים של המרפסת. במאמר זה אחדד את המשמעות של עיצוב מרפסת ונראה איך חלל ריק ופשוט בבית המגורים יכול להפוך לגן עדן קטן. 

עיצוב מרפסת

ריהוט לעיצוב המרפסת 

אל תזניחו את המרפסת שלכם, עם מעט חשיבה ועשייה, תוכלו להפוך אותה למקום המזמין ביותר בבית. בראש ובראשונה, עיצוב מרפסת דורש ריהוט נכון ומתאים לגודלה, מיקומה והשפעתה מתנאי מזג האוויר. 

כמובן שאין רשימה סגורה אבל בין האפשרויות הבולטות לריהוט מרפסת ניתן למצוא את המוצרים הבאים:

 • דשא סינטטי – תשומת ליבכם כי מרפסת הממוקמת תחת כיפת השמים או במקום הצובר אבק באופן טבעי פחות מתאימה לעיצוב באמצעות דשא סינטטי. דשא סינטטי בעונה הגשומה יצבור מים ורטיבות ואילו בחודשי הקיץ יצבור אבק ולכלוך כך שתשומת הלב הנדרשת לתחזוקת המרפסת תגדל משמעותית.
 • פינת ישיבה – קיימים אין ספור סגנונות של פינות ישיבה למרפסת ועיצובים שונים המתאימים לכל כיס וגודל. החוכמה בהתאמת פינת ישיבה היא ליצור חלק ייעודי מהמרפסת לישיבה אך מנגד לא לפגוע בגדולה ולסרבל את הניידות בתוכה.
 • צמחייה ועציצים – מרפסת ללא עציצים וצמחייה היא מרפסת מתה. צמחייה ופרחים מוסיפים למרפסת צבע והופכים אותה למקום חי ומזמין. גם כאן בדומה לפינת ישיבה רצוי להתאים את סגנון הצמחייה וגודל האגרטלים לגודל המרפסת, האפשרויות שיש לה וכמובן המיקום שלה.
 • שמשייה או כיסוי חורף – ישנם אין ספור כיסויי חורף שניתן להציע חלקם קבועים וחלקם ארעיים אך לצורך מאמר זה נדגיש את מיוחדותה של השמשייה כחלק מריהוט למרפסת. שמשייה היא אופציה לא רעה בכלל להצלה במרפסת הבנויה תחת כיפת השמים. היא קלה לתפעול והרכבה וגם העלות שלה אינה עולה על מאות בודדים של שקלים. שמשייה קלה להזזה וכמעט לא תופסת נפח בחלל המרפסת.

עוד על ריהוט למרפסת

ריהוט למרפסת

גם מרפסת קטנה יכולה להיות מעוצבת בטוב טעם

אל תתנו לגודל המרפסת להטעות אתכם. אם חשבתם שמרפסת קטנה היא חלק מיותר בבית הרי שאתם טועים בגדול. אמנם במחשבה ראשונה נדמה כי מרפסת גדולה יכולה להכיל מספר רב של פרטים יותר ממרפסת קטנה אך אם תחשבו על זה פעם נוספת תגלו כי גם מרפסת קטנה אפשר לעצב באופן מושלם ומזמין.

החוכמה בעיצוב מרפסת קטנה היא לנצל באופן מקסימלי את השטח תוך מתן תשומת לב ודגש לריהוט הנמצא בתוכה. כך למשל, השתמשו בדפנות המרפסת לתליית עציצים ואגרטלים, כך תחסכו מקום וגם תוכל לקשט את דפנות המרפסת. התאימו את הריהוט לצורת המרפסת ונסו לשלבו עם צבעי הקיר והמעקה. התאמה בין שלל הצבעים יצור רושם של מרפסת גדולה יותר וישרה תחושת נחת ושלווה.

במקרים מסוימים למרפסת קטנה דווקא יתרון על פני אחותה הגדולה שכן מרפסת קטנה דורשת תחזוקה מועטה יותר ועלויות כספיות נמוכות יותר.

עוד על מרפסת קטנה

מרפסת קטנה

מי אמר שעיצוב מרפסת חייב להיות יקר?

מגוון האפשרויות הקימות בשוק לעיצוב מרפסת הביא ללא מעט אופציות ריהוט ויחד עמן טווחי מחירים שונים. ניתן במחיר שווה לכל כיס לעצב מרפסת בטוב טעם ולהקנות לה מראה של מיליון דולר במחיר עממי שלא יפיל אתכם מהכיסא. ניתן לומר כי עיצוב מרפסת במחיר שפוי נע בין 3000 ₪ ל- 5000 ₪ כמובן שניתן להשקיע יותר הכול בהתאם לצורך ולדרישה.

חשוב לזכור כי המרפסת היא החופש שלכם, הפינה היחידה בבית בה תוכלו לברוח כשתרצו קצת שקט. במעט חשיבה ותקציב, תוכלו לעצבה כך שמבלי שתרגישו היא תהפוך למקום בו תרצו לבלות את זמנכם בין אם במפגש חברים או אפילו סתם לארוחת בוקר בסוף השבוע.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

לשאלות על סגירה או עיצוב מרפסת

אהבת - אשמח לשיתוף

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
ויקטוריה צ'רנוגלז

ויקטוריה צ'רנוגלז

בין עיסוקי הרבים כמו: בניית נכסים דיגיטליים, כתיבת תוכן פיננסי והשקעה בנדל"ן חייבת את הפינה השקטה שלי - המרפסת!

אותה ניתן לשנות, לרהט, לעצב ולהתאים לצרכים המשתנים שלנו על פי עונות השנה או בני משפחה המתווספים וגדלים.

החלטתי להקים אתר בו ניתן להתעדכן בטרנדים, טיפים וריהוט שישפר את המרפסת שלך.

למטה ניתן להשאיר את התגובה שלך

תגובות אחרונות

  לייעוץ עם איש מקצוע

  בעל עסק - בתחילת דרכך? רוצה להצליח בעסק?
  העסק חייב לצמוח!

  צמיחה = יותר הכנסה
  יותר הכנסה  – סיכוי לגידול ברווחים
  רוצה להבין איך נוכחות באינטרנט יוצרת צמיחה בעסק?